Jeden z faktorov, ktoré výrazne ovplyvňuje rozhodnutie objednávateľa pri stavbe rodinného domu je rýchlosť a celkový proces výstavby. Pokiaľ by sme vo všeobecnosti chceli porovnať časový faktor pri realizácií montovaného drevodomu a murovanej stavby, výsledok by bol podstatne rozdielny v prospech drevostavieb. Predovšetkým ide o technológiu výstavby na báze panelov, ktoré sa následne zmontujú dokopy.

Naša stratégia komplexného procesu realizácie poskytuje rýchle a jednoduché riešenie celého procesu výstavby práve vďaka výrobe panelov vo výrobnej hale. Na rozdiel od konštrukcie panelov priamo na stavenisku sa Vám priamo na mieru vyrobia všetky vonkajšie aj vnútorné panelové priečky s výrezom na okná a dvere vopred. Tento postup Vám ušetrí čas, peniaze a zníži riziko možných komplikácií súvisiacich s výrobou priečok priamo na stavenisku.

Radi by sme Vám priblížili celkový proces realizácie, aby ste si mohli vytvoriť predstavu, ako dlho by ste na kľúče od Vášho domu čakali:

1. Krok – pozemok a projekt

V prvom kroku je dôležité vyriešiť otázky pozemku a Vašej predstavy projektu.

Prvou alternatívou je hľadanie pozemku na mieru podľa Vami stanovených kritérií veľkosti a lokality. Pomôžeme Vám pri hľadaní aj kúpe pozemku s maximálnym nasadením vďaka našim skúsenostiam, kontaktom a obchodným partnerom v realitnej sfére.

Ďalšou možnosťou je výber jedného s našich projektov, ktoré ponúkajú zazmluvnené pozemky v susedstve rodinných domov po celom Slovensku. (Aktuálne realizácie).

Pokiaľ ide o projekt, v našej ponuke nájdete niekoľko typových prevedení rodinných domov, ktoré si môžete upraviť podľa Vašich predstáv od veľkosti zastavanej plochy, rozostavenia priečok až po úplné detaily. Samozrejme Vám ponúkame možnosť realizácie Vášho vlastného projektu až po fázu odovzdania kľúčov.

Samozrejme najideálnejšou formou je osobné vlastníctvo pozemku a vlastný projekt, prípade pevne stanovený výber jedného s našich typových prevedení rodinných domov (Rodinné domy). V takejto situácií časový faktor nehrá takmer žiadnu rolu.

2. Krok – projektová dokumentácia, stavebné povolenie a základová doska

V druhej fáze návrh vybraného projektu putuje priamo k nášmu tímu architektov, ktorí Vám vyhotovia projektovú dokumentáciu. Výroba PD trvá zhruba týždeň v závislosti od náročnosti projektu a požiadaviek klienta. PD je základným dokumentom k vydaniu stavebného povolenia a všetkých potrebných náležitostí pre výstavbu. Pri výbere programu BEZ STAROSTÍ sa postaráme o vydanie stavebného povolenia ako aj o všetky ostatné úradné úkony s tým spojené.

Pokiaľ všetko prebieha v poriadku, medzičasom sa Vám začína pokladať základová doska. Pri pokladaní dosky je podstatné časové rozmedzie na vyzretie vrchnej betónovej vrstvy, ktoré trvá 3 týždne. Tento čas však využijeme na výrobu panelových priečok k Vášmu rodinnému domu.

3. Krok – výroba a montáž

Po vydaní stavebného povolenia už nič nebráni vo výrobe všetkých dielcov potrebných pre montáž hrubej stavby. Pokým bude zrieť základová doska, vyhotoví sa výrobná dokumentácia, ako základný podklad pre výrobu obvodových aj vnútorných priečok s výrezom pre okná, dvere a všetky ostatné potrebné súčasti. Výhodou je, že pokiaľ sa v tomto bode rozhodnete pre prípadné dodatočné úpravy alebo korekcie, nie je problém ich zahrnúť do výrobnej dokumentácie po osobnej konzultácií s našimi projektantmi.

Nastáva proces výroby, ktorý je vďaka nášmu systému výrobnej haly precíznejší a rýchlejší než konštrukcia panelov priamo na stavenisku. Kompletná výroba všetkých súčastí rodinného domu trvá približne týždeň. V okamihu ako sa vyrobí posledný dielec, naložené kamióny odchádzajú na miesto staveniska.

Vzhľadom na výrobu vo výrobnej hale, je proces montáže skutočne krátky. Závisí od veľkosti a náročnosti navrhovaného projektu ale v priemere kompletná motnáž so strechou trvá 4 až 5 pracovných dní. O výrobu a samotnú montáž domu sa postará rovnaký tím kvalifikovaných pracovníkov, čo sa osvedčuje pri preberaní hrubej stavby bez akýchkoľvek chýb či nedostatkov. V priebehu montážnych prác sa paralelne realizujú aj elektroinštalačné a vodoinštalačné práce.

4. Krok – finalizácia a príprava na kolaudáciu

Poslednou fázou je finalizácia stavby, ktorá zahŕňa ako exteriérové tak aj interiérové práce v závislosti od rozsahu cenovej ponuky a individuálnych požiadaviek klienta. Ponúkame Vám širokú škálu odborných prác a služieb, ktorú využijete podľa vlastného uváženia a potreby. Podľa rozsahu výstavby si môžete zvoliť jeden s našich programov pre klientov, prípadne si jednotlivé programy upraviť (Rozsah výstavby). Čas finalizačných prác sa odvíja od veľkosti úžitkovej plochy, obsahu cenovej ponuky a špecifických požiadaviek klienta.

Posledným aktom je odovzdanie všetkých dokumentov súvisiacich s odovzdávacím protokolom, ktorý zahŕňa revízne správy, všetky osvedčenia a certifikáty k stavbe. V okamihu, keď preberiete kľúče sa stávate vlastníkom ako rodinného domu tak aj všetkých dokumentov odovzdávajúceho protokolu.

V prípade vlastného pozemku alebo využitia jedného s našich projektov a stanovenej voľby jednoduchšieho projektu, ako je napríklad RD LUXURY  v 3-izbovom prevedení pre mladé rodiny, sa môže komplexná doba realizácie od prvého stretnutia až po odovzdanie kľúčov skresať na minimum. Nesmieme zabúdať na meteorologické faktory, ktoré ale pre nás nie sú veľkou prekážkou, keďže Váš dom sa už vyrába pod strechou. 

V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok neváhajte článok komentovať, prípadne nás kontaktujte priamo telefonicky alebo e-mailom. Radi sa s Vami osobne stretneme.

Váš tím Bývanie Slovensko s.r.o.

24. júl, 2015|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.