Už ste počuli o zdravom kúrení? Viete si predstaviť, že doma máte príjemne teplo, v žiadnej miestnosti sa vám nevíri prach a za kúrenie zapaltíte ešte menej než ste čakali? Verte, že je to možné! Používame nové technológie nielen pri stavbe vášho domu ale aj pri jeho zariaďovaní. A dnes vám predstavíme Infrapanely – zdravé kúrenie. Ide o úsporné, moderné a plnohodnotné kúrenie, ktorým môžete vykurovať nielen jednotlivé izby rodinného domu ale aj kancelárie, sklady, čakárne, kostoly…čokoľvek. Tieto zariadenia fungujú na princípe infračeveného žiarenia (podobne ako Slnko). Nevyžarujú teplo ale žiarenie s vlnovou dĺžkou 7 až 10 mikrometrov. Toto žiarenie prechádza vzduchom, ktorý ale nezohrieva. Teplo je odovzdávané ľuďom, predmetom a stenám v priestore. Tým, že infračervené žiarenie je pohlcované stenami, stropom a podlahou vzniká príjemná teplotná pohoda. Pri bežnom kúrení teplý vzduch cirkuluje smerom hore a tým je pri strope teplo, kým pri podlahe je chladno. Teplotný rozdiel je značný. Na vyváženie  teploty v miestnosti potom musíte kúriť na vyššom stupni. Pri kúrení infrapanelom k takejto cirkulácii nedochádza a tým je teplota v miestosti vyvážená, preto je možné vykúriť miestnosť na nižšiu – optimálnu teplotu. Tým, že vzduch necirkuluje v miestosti a nevíri prach ostávajú čisté nielen záclony a závesy ale aj steny.

pion-thermo-glass-render

Ďalšou významnou výhodou tohto typu kúrenia je, že steny teplejšie alo vzduch neumožňujú zrážanie vlhkosti a vznik plesní. Priemerná vyššia relatívna vlhkosť vzduchu v miestonsti umožňuje lepšie dýchanie nielen deťom ale aj alergikom a astmatikom. Vďaka jednoduchej inštalácii, nízkej obstarávacej cene a prekvapivo malým prevádzkovým nákladom sa infrapanely tešia stale vačšiemu záujmu. Nemusíte sa obávať ani hlučnosti, šumu či inému rušeniu. Infrapanely fungujú absolútne nehlučne. Pre podozrievavých pochybovačov uvádzam, že infračervené tepelné žiarenie je pre ľudské telo neškodné. Práve naopak! Má blahodárny vplyv na celý ľudský oragnizmus a používa sa pri liečbe mnohých ochorení.

Infrapanely-01

  Navyše, tento typ kúrenia nenarúša celkový štýl alebo ak chcete dizajn miestosti. Je možné ho inštalovať na strop alebo ako obraz na stenu. Pre doladenie s interiérom si pokojne môžete vybrať motív. Potom vám v obývačke na stene môže visieť Mona Lisa a zabezpečovať vám príjemný, teplý domov.

3. február, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.