Vonkajšie posedenie

Slniečko nám svieti čoraz viac a je čas oživiť terasy, balkóny a iné vonkajšie posedenia. Skôr ako začnete tieto miesta oddychu a pohody zariaďovať treba porozmýšľať v akom štýle chcete posadenie mať. Nestačí však zariadenie vyberať iba podľa vzhľadu ale aj podľa funkčnosti a náročnosti na údržbu. Pri výbere nábytku treba brať do úvahy poveternostné podmienky a aj napriek tomu, že máte vonkajšie sedenie v štýle krytej terasy nezabúdajte, že občas prší a ráno môže byť vlhko. Pri nevhodnom výbere nábytku oň veľmi rýchlo prídete. Do exteriéru treba vyberať nábytok, ktorý odoláva vlhkosti a počas celej doby užívania sa oň treba patrične starať. A to nehovoríme iba o stoloch, stoličkách a laviciach ale aj o príručných skrinkách či komodách alebo hojdačkách. Súčasťou vonkajšieho posedenia je takmer vždy záhradný gril, ktorý dotvára fantastickú atmosféru každého rodinného či priateľského posedenia. Môže byť voľne stojaci ale aj murovaný, s úložným priestorom na náradie či drevo a uhlie. V ponuke nájdete aj gril s údiarňou či mriežkou na kotlík. Fantázia je bezhraníc. Celkový dojem vonkajšieho posedenia dotvárajú kvety, záhony, kríčky a stromčeky. Rovnako ako pri zariaďovaní domu aj pri zariaďovaní terasy či iného posedenia treba brať do úvahy veľkosť priestoru a dispozičné riešenie.

Landmass_July9th2013-8911-roof-terrace

Nábytok, stoličky, lavice či stôl treba umiestniť tak aby neprekážali v prechode a neobmedzovali voľný pohyb. Vonkajší krb, gril či piecka musia byť v dostatočnej vzdialenosti od akéhokoľvek nábytku a vždy musia byť odborne a bezpečne zriadené. Komín musí byť riadne upevnený aby v prípade vetra nedošlo k poškodeniu. Pri hľadaní vhodného umiestnenia si nezabudnite všímať kde máte okná aby vám dym z večernej grilovačky nerozváňal po dome ešte dva dni. Či už zariaďujete balkón alebo terasu majte na pamäti, že je to priestor určený pre odpočinok a krásne chvíle. Máte sa tam cítiť príjemne, veselo a uvoľnene preto si vyberajte farby, pri ktorých sa tak naozaj cítite. Je zbytočné investovať do najmodernejšieho, najštýlovejšieho zariadenia keď ich farby vo vás správne nerezonujú a pocit pohody vám nenavodia. Celkový vzhľad dolaďte doplnkami ako sú kvetináče farebne zladené s priestorom, obrus, látkové sedáky pre pohodlnejšie sedenie alebo jemné závesy či sieťky proti hmyzu. Keď už si svoju terasu alebo balkón pripravíte, využívajte ich tak často ako sa len dá. Raňajky,  zaujímavý obed, lahodná večera alebo v pohode vypitá kávička budú ešte chutnejšie a čas strávený vonku prospieva nielen chuťovým pohárikom a rodinnej pohode ale aj vášmu zdraviu.

8. apríl, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.