Nezabudnite na miesto pre relax

Povedzme, že domček už máte postavený, záhradu založenú, trávnik sa už zelená….čím si ešte spríjemniť prichádzajúce obdobie slnka a pohody? Čoraz viac času budete tráviť vonku. Sedenie s grilom ste už urobili ale stále tomu všetkému niečo chýba. Hľadali sme aké zaujímavé pomôcky, zariadenia či prístroje nájdeme v ponuke slovenského trhu.

Pre milovníkov leňošenia či poobedného driemkania niekde v tieni sme našli pohodlné hojdacie siete. V ponuke sú nielen klasické s upevnením na stromy či tyče ale aj samostojace, ktoré fantasticky a úplne dovolenkovo dotvárajú vzhľad záhrady či odpočinkového miesta.

siet2

Pokiaľ máte dosť veľkú terasu môžete na ňu umiestniť aj trendovú kanapu či kreslá. Veľmi sa mi páčia terasy s posteľou a zavesenou sieťou proti hmyzu. Takáto „leňoška“ však chce naozaj veľkorysý priestor. Veľmi dobrým pomocníkom sú odpudzovače hmyzu, ktoré oceníte najmä pri večernom posedení. Našli sme nielen klasiku ale aj chuťovečky v tvare zvierat či kvetov. Výborným doplnkom a osviežením sú fontány a pokiaľ do obehu vody prídáte pár kvapiek éterického oleja nádherne prevoňajú celý priestor.

Pokiaľ máte deti, nezabudnite im vytvoriť detské ihrisko alebo aspoň detský kútik. Na trhu je fakt veľké množstvo preliezok, hojdačiek, labiryntov, domčekov, pieskovísk…a sú aj za rozumnú cenu. Samozrejme, pri výbere akéhokoľvek nábytku a zariadenia pre deti treba brať do úvahy bezpečnosť samotného produktu. Detský kútiť vždy umiestnite tak aby ste ho mali kedykoľvek v dohľade.

chlapec

Ak sú súčasťou vašej domácnosti aj zvieratká, urobíte im veľkú radosť keď im vo vašej blízkosti vytvoríte ich oázu pokoja a vonkajšieho života. Našli sme nielen domčeky na stračích nôžkach pre mačičky ale aj zaujímavé a fakt luxusné búdy pre psíkov. Mňa osobne pobavila búda s predzáhradkou, predsieňou s dvoma izbami.

Pri zariaďovaní akéhokoľvek priestoru, či už v dome alebo vonku, treba mať na pamäti funkčnosť, využitie, celkový vzhľad a samozrejme bezpečnosť. A to najmä pri výbere dlažieb, schodov, zábradlí a podobne. Všetko čo má byť pevne upevnené, upevnite. To čo má byť mimo bežného a najmä detského dosahu, napríklad kahance, osvetlenia či otvorený oheň vždy umiestnite tak aby ste predišli zbytočným starostiam a škodám. Pohyb aj vo vonkajších priestoroch by mal byť voľný bez zbytočných prekážok. Pri výbere materiálov treba brať do úvahy vlhkosť a neustále sa meniace poveternostné podmienky. Všetko čo sa pokazí opravte alebo vyhoďte. Čas, ktorý strávite vonku vám má prinášať radosť, spokojnosť, veľa smiechu, pohody a výbornej nálady. A je úplne jedno či hovoríme o grilovačke s priateľmi alebo o chvíľach strávených osamote napríklad popíjaním výbornej kavičky či čítaním obľúbenej knihy.

2. máj, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.