Milujem Luxury

Milujem náš dom. Rada sa po ňom prechádzam a teším sa ako malá čo sme dokázali. Ako sme sa s každým detailom vyhrali. Niekedy rozmýšľam aké to bolo v byte na sídlisku. Neverím, že sme tam vydržali štyri roky. Každý deň prežitý v našom dome ma utvrdzuje v presvedčení, že toto bolo jedno z najlepších životných rozhodnutí. Veď si vezmite taký obyčajný deň. Všetci sa podvečer vraciame domov. Manžel a ja z práce, náš syn zo školy a krúžkov. Po odložení osobných vecí ako zázrakom ožíva náš spoločný rodinný život. Až do večere sme zvyknutý tráviť čas spolu. Je úžasné pri varení počúvať a sledovať svoju rodinu. Syn sedí s otcom na gauči a debatujú o škole, autách, nových teniskách… Ja pripravujem večeru. Ktokoľvek sa môže zapojiť do debaty, položiť otázku.  Keď k nám raz pribudne ďalší člen našej rodiny, budeme ho hneď od malička učiť, že kuchyňa s obývačkou je náš spoločný priestor, kde riešime všetky radosti aj starosti. Kedysi som mala predstavu, že kuchaňa nemôže byť voľne prepojená s obývačkou lebo keď budem variť tak tam všade bude smrdieť. To mi vždy vravieval aj môj otec. A viete čo? Vôňa jedla uvareného z lásky mi v obývačke vôbec nesmrdí! Naopak, vône z kuchyne nám zvyšujú chuť do jedla. Vďaka tomu, že máme veľký otvorený priestor sa každé varenie a zvlášť to keď sme všetci doma, stáva rodinnou záležitosťou. Dostatočne veľký priestor a rozumne umiestnená kuchynská linka znemožňuje „zasmradenie“ celého domu. Verte mi.

luxurybaner1 copy

Z veľkej ponuky projektov rodinných domov sme si vybrali veľmi elegantný nízkoenergetický rodinný dom Luxury od spoločnosti Bývanie Slovensko s.r.o. Rozhodli sme sa pre 5-izbovú verziu. Napriek tomu, že máme zatiaľ jedno dieťa. Máme obývaciu miestnosť, spáľňu, jednu detskú izbu, pracovňu a domácu telocvičňu. V tejto chvíly máme všetci dostatok priestoru a v prípade nového člena rodiny veľmi rýchlo vytvoríme druhú detskú izbu. Jednoducho spojíme pracovňu s telocvičňou. Tento model rodinného domu sa nám veľmi páči a odporúčame ho pre všetky aktívne žijúce rodiny. My sme sa pri stavbe domu rozhodli pre balík služieb „Bez starostí“. To znamenalo, že v cene sme mali nielen samotnú stavbu ale aj potrebnú dokumentáciu. Firma za nás vybavila stavebné povolenia a pripravila všetky podklady na kolaudáciu, vrátane energetického certifikátu. Položili základovú dosku a zrealizovali uzavretú hrubú stavbu. To znamená, že postavili steny, urobili strechu, bleskozvod, zvody, okná, vchodové dvere, elektro a vodoinštalácie, vykurovanie a ohrev TUV a zateplili fasádu 100 mm PST. Hneď po dokonční hrubej stavby začal proces finalizácie a to dokončenie interiéru. Nasťahovali sme sa do domu s kúpeľňou a osadeným WC, všade boli podlahy,  dvere a rovnako tak aj osvetlenie. Samozrejmosťou sú inžienierske siete – projekty a napojenie rodinného domu do 20 do hranice pozemku.

luxurybaner3 copy

O stavbe domu sme veľa nevedeli a po pravde, mali sme obavy. Ale veľmi rýchlo sme zistili, že sme si vybrali správneho dodávateľa a staviteľa. Dom sme mali dokončený podľa dohody, v dohodnutej forme a ani rozpočet nebol prekročený. Samotná stavba nás nijako neobťažovala a ani sa nepredlžovala nakoľko sa o všetko postarali odborníci. Ďakujeme!

2. apríl, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.