Ďakujem firme Byvanie Slovensko s.r.o. za krásny domov, perfektný servis s balíkom služieb „Bez starostí na kľúč“ a skutočnú pohodu počas celej stavby môjho domu. Veľmi som túžila bývať v rodinnom dome. Len v takom malom, s trávnikom okolo, s mačkou a psom. Napriek všetkým odhováraniam a protestom rodiny som sa dala do stavby. Pri prvej návšteve pozemku som sa zoznámila s mojim novým susedom. Tiež je v týchto končinách nový, kúpil starší dom a dal sa na prerábku. Keď som mu hovorila, že idem stavať nízkoenergetický dom začal sa smiať. Vraj:“…takú drevenú búdku“? Opísala som mu všetky výhody môjho nového domu ale neveril mi. Vraj tehla je tehla. A tak, len tak zo srandy, sme uzavreli stávku. Začali sme obaja s rovnakým rozpočtom a stanovili sme si časovú hranicu. Prvé čo musel sused urobiť bolo zavolať majstra na obhliadku a prekonzultovať rozsah prác a rozpočet. Ja som ako prvé zašla na kávu do firmy, ktorá vyrába materiál na montované domy. Vybrala som si projekt, dostala som zoznam potrebných dokladov, dohodli sme si rozpočet a potom sme si boli spoločne pozrieť pozemok, kde môj nový dom vyrastie.

Kým môj sused nakupoval materiál, ja som pozerala novú kuchynskú linku a firma vybavovala stavebné povolenie. Nasledujúce týždne sa môj nový sused naháňal s roboty na stavbu, dokupoval materiál, riešil nečakané situácie ako izoláciu stien alebo silnejší poter na podlahy, kompletne vymeniť rozvody… Ja som si počkala na stavebné povolenie a firma urobila základovú dosku. Takú platňu, na ktorej vyrastie môj dom. Sused sa smial, že zaostávam a tešil sa istú výhru – budem mu od jari do jesene kosiť trávnik. Jedného dňa mu ale zamrzol úsmev na tvári! Prišlo veľké auto s panelmi a práce začali. Žeriav zložil materiál a šikovní majstri postavili dom. Sama som bola prekvapená akou rýchlosťou pracujú. O pár dní bola hrubá stavba hotová a nastal čas krášlenia. Sused svoje steny už zaizoloval a riešil kúrenie. My sme položili dlažbu, maľovali a vyberali svietidlá. Presne o mesiac od položenia základovej dosky bolo moje rodinné sídlo hotové. Sused si obzeral svoj krov a rozmýšľal či sa do neho pustí teraz alebo až na jar. Hneď na druhý deň mi priviezli kuchynskú linku. Posledné čo som potrebovala bola kolaudácia mojej stavby. Žiaden stres sa nekonal, všetko vybavila firma. V deň oficiálneho odovzdania domu som dostala všetky papiere a telefónne číslo kam môžem kedykoľvek zavolať ak budem s domom čokoľvek potrebovať (napríklad niečo zmeniť, opraviť). A mohla som sa sťahovať. Pamätám si to ako dnes: bola sobota okolo obeda, čakala som na dodávku s vecami. O druhej bolo všetko vyložené a večer som volala susedovi aby si nezabudol pripraviť kosačku. V nedeľu večer prišiel na „kolaudáciu“. Dom si pozorne poprezeral, poklopkal po stenách, otváral a zatváral okná….hľadal akúkoľvek chybičku. Našiel iba jednu jedinú a to tú, že ten dom nie je jeho! Musel uznať, že dnešné stavby montovaných domov sú naozaj kvalitné, cenovo dostupné a rýchlo postavené. Začali sme v rovnakom čase a s rovnakým rozpočtom. Mne sa ten môj nenavyšoval ani jediný raz, ten jeho trikrát. Bývali sme síce obaja v nových domoch ale ten môj bol hotový, ten jeho ešte nejakú tú úpravu potrebuje. Ja som stavala v absolútnej pohode s pomocou profesionálov, sused bol v neustálom strese. Som veľmi spokojná a šťastná, že som sa nenechala odradiť od stavby montovaného domu. Bola to moja najlepšia investícia. Získala som zdravý domov pre moju rodinu.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok neváhajte článok komentovať, prípadne nás kontaktujte priamo telefonicky alebo e-mailom. Radi sa s Vami osobne stretneme.

Váš tím Bývanie Slovensko s.r.o.

2. december, 2015|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.