Zaobstaranie vlastného domova je nielen dôležitým životným krokom, ale najmä investíciou celoživotných úspor a nezriedka i požičaných peňazí. Pokiaľ je Vašim snom bývať v rodinnom dome, budete musieť starostlivo zvážiť a zvoliť akým spôsobom si nový dom zadovážite. Naskytajú sa tu možnosti kúpy staršieho domu s plánovanou rekonštrukciou, kúpy už stojacej novostavby alebo realizácia novostavby presne podľa Vašich predstáv a požiadaviek.

V súvislosti s týmito možnosťami je niekoľko faktorov, ktoré určite stoja za zváženie rozhodnutia medzi kúpou a výstavbou vlastného bývania. Pokiaľ ide o trend montovaných drevostavieb, atraktívnymi výhodami oproti kúpe sú v tomto smere rýchlosť výstavby, vo väčšine prípadov nižšia cena a v neposlednom rade dom postavený podľa vlastných  predstáv.

1. Rýchlosť výstavby

Rýchlosť výstavby môže ovplyvniť pozemkový faktor, úradné povolenia, náročnosť projektu a pri samotnej výstavbe rozsah konkrétnych požiadaviek klienta. Pri kúpe nehnuteľnosti od predošlého vlastníka sa na jednej strane ušetrí čas realizácie stavby, ale na druhej strane sa predĺži na úkor náležitostí spojenými s vysporiadaním vlastníckych práv. Celkový proces prepísania vlastníctva prechádza cez niekoľko fáz, pričom doba na zápis vlastníctva do katastra nehnuteľností, ako jedna z nich, je s pravidla cca 3 mesiace. Pri realizácií novostavby je potrebné zabezpečiť iba stavebné povolenie, ktoré v rámci našich služieb zabezpečujeme my paralelne s vypracovaním projektu.

Pokiaľ má investor vlastný pozemok a nenastanú žiadne komplikácie pri vybavovaní stavebného povolenia a ostatných úradných úkonov by výroba spolu s montážou a finalizáciou až po kompletizáciu odovzdávacích protokolov nemala prekročiť hranicu troch mesiacov od vypracovania projektovej dokumentácie.

2. Cena

Jedným zo základným priorít pri ceste k vlastnému bývaniu je cenový faktor. Cenu samotnej stavby ovplyvňujú rôzne činitele podľa toho, či ide o jej kúpu alebo realizáciu novostavby. Pri kúpe existujúceho domu sa jeho cena úzko viaže k jeho lokalite. V tomto prípade sa odvíja od regiónu, občianskej vybavenosti a povesti konkrétnej lokality. Konečná hodnota sa odvíja od kombinácie týchto náležitostí spolu so stavebnými parametrami a technickým stavom stavby. Budúci majiteľ sa rozhodne, či investuje do staršieho domu a vynaloží vlastné náklady na rekonštrukciu alebo sa zameria na zrekonštruovanú stavbu, ktorá však môže po nadobudnutí vlastníctva a jej následného užívania vykazovať technické nedostatky.

Pokiaľ ide o stanovenie cenovej hodnoty realizácie projektu, smerodajnými sú stavebné parametre. Takýmito parametrami sa rozumejú rozmery a veľkosť stavby, technologický proces výstavby, použité materiály atď. Cena realizácie konkrétneho projektu je jednotná bez ohľadu na lokalitu/pozemok. Vďaka využitia dreva, ako základného stavebného materiálu a ostatným certifikovaným materiálom Vám dokážeme poskytnúť atraktívne ceny, s ktorých budete prekvapení. U nás Vám vypracujeme cenovú kalkuláciu na mieru. Investujete toľko, koľko Vám dovolí finančná situácia. Určíte si rozsah výstavby, aký Vám vyhovuje. Pokiaľ sa rozhodnete využiť možnosti hrubej stavby, náklady na realizáciu sa skresajú na minimum, a finalizovať stavbu si môžete vo vlastnej finančnej a časovej réžií. Cena za dom na kľúč za začína už od 35 000 € a priemerné mesačné náklady na energie sa pohybujú od 50 do 80 €.

3. Bývanie na mieru

Nový domov sa stáva každodennou súčasťou života. Každý človek je pre to pri tomto kroku veľmi dôsledný. Vyberáme si prostredie, v ktorom sa budeme každý deň pohybovať. Izbu, v ktorej budeme každý deň spávať ale hlavne pocit, ktorý nám bude nový domov evokovať.

Naša spoločnosť Vám ponúka možnosť zvoliť si prostredie v rámci celého Slovenska, v ktorom budete bývať svoj nový sen. Môžete využiť možnosť zazmluvnených pozemkov, ktoré sú pripravené pre výstavbu Vášho domu. Pokiaľ si nevyberiete jeden s našich typových projektov, vytvoríme Vám projekt na mieru. Kvalitu našich stavieb si môžete kedykoľvek pozrieť na vlastné oči prostredníctvom zrealizovaných projektov. Cenovú kalkuláciu vypracujeme podľa Vašich finančných možností.

11. november, 2015|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.