Krásny domov pre rodičov

Čoraz častejšie staviame rodinné domčeky pre generácie našich rodičov či dokonca starých rodičov. Záujem o nové moderné bývanie nás veľmi teší. Sme zástancami zdravého životného štýlu bez ohľadu na vek a zdravé bývanie je jeho súčasťou. Bolo však potrebné prispôsobiť projekty domov potrebám zrelých ľudí. Základným pravidlom je, že domy sú absolútne bezbariérové, prechody na terasy sú dostatočne veľké. V interiérových priestoroch nie sú žiadne úzke chodby, žiadne schody. Kuchyňa je voľne prepojená s obývačkou s dostatočným priestorom pre voľný pohyb. Kúpeľňa má už v štandardnej výbave väčší murovaný sprchový kút s nízkym okrajom, ktorý je bezpečný a zároveň priestranný pre akýkoľvek pohyb v ňom. S ohľadom na bezpečnosť je riešená celá kúpeľňa a rovnako aj toaleta.

Sme si vedomí toho, že človek a pribúdajúcim vekom stráca silu v rukách a preto si dávame záležať na výbere okien. Manipulácia s nimi musí byť ľahká a jednoduchá. V ponuke máme nielen klasicky otváravé ale aj posuvné. Rovnako pristupujeme aj k výberu dverí.

Pri riešení kuchyne dodržiavame zásadu voľného pohybu bez bariér a vyhýbame sa zbytočným výklenkom a schodíkom. Okno je umiestnené tak aby bola manipulácia s ním jednoduchá a bezpečná. Potrebám tejto kategórii klientov sme prispôsobili aj spôsob vykurovania. Podlahové kúrenie je ekonomickým riešením a jeho nastavenie je jednoduché.

Keďže táto veková kategória klientov preferuje skôr 3 izbové domčeky výsledné dielo je naozaj útulné a nenáročné na prevádzkové náklady. Spotreba energií mesačne je do 70,- Eur. V našej ponuke sú domčeky nielen s rovnou strechou, pokojne sa na ktorýkoľvek môže položiť strecha sedlová. Vďaka menšej rozlohe je možné posadiť domček aj na maličké pozemky a prispôsobiť konečné riešenie želaniam klienta. Bývanie v našich ultra nízkoenergetických domoch je lacnejšie a príjemnejšie ako v bežnom panelákovom byte. Ľudia vyššieho veku majú väčší osobný priestor, súkromie a slobodu. Sme presvedčený, že si to naozaj zaslúžia.

26. september, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.