Dom v nedohľadne

O tom, čo je to stavebné povolenie, prečo ho potrebujete a ako sa vybavuje sme už písali. Z vlastnej praxe však vidíme, že je potrebné neustále opakovať dôležitosť jednotlivých krokov, ktoré musíte absolvovať, kým postavíte svoj vysnený domček. Skôr ako sa pustíte do stavby domu je nevyhnutné mať zabezpečený pozemok. Pri kúpe pozemku je potrebné zistiť si všetky podrobnosti, prezrieť si aktuálny list vlastníctva a na ňom všetky poznámky, podmienky a plomby. Ušetríte si tak veľa peňazí, času a najmä vlastnej pohody.

Skôr ako pozemok kúpite, zistite aký je územný plán obce, pod správu ktorej daný pozemok patrí. Často sa stáva, že si klient zakúpi pozemok a plánuje si na ňom postaviť rodinný dom. V procese riešenia stavby však zistíme, že pozemok nie je stavebný ale napríklad orná pôda, záhrada, chmeľnice, vinice, sady alebo lúky – teda trávnaté porasty. Pokiaľ obec alebo mesto v danom katastrálnom území plánuje v lokalite stavať, bude celý proces jednoduchší a rýchlejší. V prípade ak je potrebné požiadať o vyňatie pozemku na pozemkovom fonde, po jeho vyňatí potrebujete novy geometrický plán. Nezabudnite, že skôr ako požiadate o stavebné povolenie musíte mať vlastníctvo k pozemku vyriešené a rovnako tak aj inžinierske siete. Dodatočné riešenia predlžujú termín vydania stavebného povolenia. Stavby postavené bez úradného povolenia sú nelegálne a dodatočné vydanie povolenia sa nezaobíde bez poplatku navyše. Pokiaľ si nie ste istý správnosťou svojho postupu, nerozumiete údajom na liste vlastníctva alebo máte problém so získaním stavebného povolenia, neváhajte a kontaktujte nás.

Klientov, ktorí si vyberú balík služieb „Bez starostí“ zastupujeme pri všetkých potrebných rokovaniach s úradmi, zabezpečujeme povolenia a súhlas so stavbou, zabezpečíme kópie, overenia a včasné podania všetkých žiadostí a dokladov. Našim cieľom je poskytnúť vám kompletný servis pri získaní vlastného domova. Preto všetky doklady kontrolujeme a aktívne pomáhame pri riešení problémov.

8. november, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.