Hypotéka – ako sa nestať jej otrokom

Jednou zo základných potrieb moderného človeka je bývanie. Takmer všetci túžia bývať vo vlastnom byte či dome. Len málokto má toľko vlastných finančných prostriedkov aby si nové bývanie sám zafinancoval. Častokrát je jediným riešením hypotéka. Ako si však vybrať tú najlepšiu? Ktorá banka má najlepšie podmienky? Kedy je vhodné brať si hypotéku? Otázok je veľa. Hypotéka je vynikajúci pomocník ale iba v prípade, že ste na ňu dostatočne pripravení.

Skôr ako sa vyberiete do ktorejkoľvek banky a požiadate o hypotéku, zistite si všetky aktuálne informácie o možnostiach financovania. Triezvo a sebakriticky zhodnoťte svoje finančné možnosti. Prezrite si všetky doklady týkajúce sa kupovanej nehnuteľnosti a je jedno či je to byt, dom alebo pozemok na budúcu stavbu. Vieme, že získať správne informácie z finančného trhu je náročné a pokiaľ nie ste ekonóm či finančný analytik, niektorým výrazom ani nebudete rozumieť. Všetkým informáciám a najmä dôsledkom musíte presne rozumieť. V prípade, že podceníte vlastnú prípravu a preceníte svoje schopnosti, môže sa hypotéka stať vašou nočnou morou. Stanete sa jej otrokom a mesiac čo mesiac bude deň splatnosti splátky vášho úveru viac než len stresujúci. Postupne sa váš život stane zúfalým bojom o prežitie.

Chceme predchádzať problémom a našim klientom vždy radíme navštíviť profesionálneho úverového poradcu. Urobte tak hneď na začiatku úvahy o kúpe nehnuteľnosti prostredníctvom hypotéky. Úverový poradca si od vás vyžiada potrebné informácie a vypracuje podrobnú analýzu vašich možnosti. Vytvorí prognózu, vďaka ktorej získate prehľad o budúcom priebehu splatnosti úveru. Zistíte ako usporiadať svoje financie tak aby sa splácanie úveru nestalo katastrofou končiacou dražbou vašej nehnuteľnosti. Úverový poradca vám vysvetlí ako pracujú banky, ktorá z nich má aktuálne najlepšie podmienky, ktoré doklady sú dôležité, na čo si treba dať pozor. Pri jednaní s bankou dokáže úverový poradca vyjednať lepšie podmienky či dokonca výnimky. Vedeli ste, že ak sa v banke čo i len informujete o možnostiach získania hypotekárneho úveru a pracovníčka banky začne preverovať vaše možnosti, už budete registrovaný v bankovom registri ako žiadateľ? A to aj napriek tomu, že žiaden úver nezískate. Ako vám to môže znepríjemniť život? Napríklad tak, že ak budete skutočne žiadať o úver budete musieť dokazovať v inej banke, že ste žiaden nezískali alebo vám dá banka menej výhodný úrok alebo nižšiu sumu.

Vedeli ste, že aj taká maličkosť ako je oneskorené zaplatenie splátky napríklad za televízor či telefón ešte pred pár rokmi, môže spôsobiť, že úver nedostanete? Aj v tomto prípade vám môže pomôcť úverový poradca. Zabezpečí výpis z vášho úverového registra a vy tak zistíte kedy a kde ste meškali so splácaním. Pomôže vám v jednaní s bankou a dokáže sa s ňou dohodnúť na výnimke aj v takýchto prípadoch. Svojich klientov si vážime a chceme aby si svoje nové domčeky užívali s radosťou. Preto spolupracujeme s najlepšími úverovými poradcami a zabezpečujeme klientom kompletný a bezplatný poradenský servis. Je úplne jedno o akú nehnuteľnosť máte záujem, radi vám poradíme. Stačí si dohodnúť stretnutie alebo sledovať náš web: www.byvaniesk.sk

15. november, 2016|

Komentovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.